Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnychbilbioteka

Święto ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Obchodzone początkowo jako Międzynarodowe Dni Bibliotek Szkolnych później przekształcone w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Cel obchodów to zwrócenie uwagi na ogromny udział w edukacji młodego człowieka biblioteki szkolnej.

W roku 2016 świętujemy pod hasłem: „Książka to dopiero początek”.

Podkreśla ono, że biblioteka szkolna, to początek wielu Waszych dróg np. drogi dydaktyczno–wychowawczej, drogi rozwoju wyobraźni itp.

Początek dobrej zabawy, początek rozwijania naszej wyobraźni i początek zdobywania wiedzy. W naszej bibliotece staramy się zaszczepić w Was potrzebę obcowania nie tylko z książką, ale z całą szeroko pojętą kulturą.

Pomagamy w znalezieniu interesujących Was informacji. Pokazujemy co jest wartościowe, inspirujące, godne uwagi. Polecamy „dobre” książki, filmy, spektakle teatralne i wydarzenia kulturalne.

Mamy nadzieję, że dla wielu z Was, tu w bibliotece nastąpi początek… Czego? Tego nie wiemy. Może początek fascynacji literaturą fantasy czy kryminałami a może początek nowych przyjaźni kto wie?

W naszej bibliotece świętować będziemy w ostatnim tygodniu października 2016 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Drzwi biblioteki stoją otworem, a książki zapraszają do lektury.

Zatem odwiedzajcie szkolną bibliotekę bo warto!

Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych zainteresujemy uczniów naszym wspólnym świętem.

Nauczyciele bibliotekarze